Výroba domácích roušek

Drape, Mask, To Protect The Mouth

Výroba zdravotnických pomůcek na začátku pandemie nebyla asi taková, jak bychom si ji mnozí představovali. Roušky byly ve většině případech vyprodané nebo jejich cena byla natolik vysoká, že lidé raději vymysleli, jak si roušky vyrobit doma.

Věci potřebné na výrobu

Při výrobě roušky je nejdůležitější, aby skvěle seděla kolem nosu. Rouška by navíc neměla nikde odstávat, měla by skvěle sedět a to hlavně v oblasti nosu a úst. Na výrobu budete potřebovat 100% bavlnu, kterou doma najde snad každý! Výhodou bavlněného materiálu je, že se může prát na 90 stupňů nebo ho lze vyžehlit a tím zničíte případné bakterie. Další věcí, které budete potřebovat je gumička nebo provázek, který připevníte na roušku. Ten bude sloužit k tomu, aby vám rouška držela na obličeji.

Ochrana je na prvním místě

Protože chceme, aby měla rouška, co největší ochranný efekt, je dobré ji vyrobit ze dvou vrstev látky. Mezi dvě vrstvy je dobré vložit například kapesník, aby jste ještě více zabránili přenosu viru. Když máte materiál na výrobu nachystaný, můžete se pustit do výroby!