Chcete náušnice s ametystem? Je to kámen, který léčí

Pokud jste se rozhodla rozšířit svou sbírku šperků, zřejmě uvažujete nad tím, z jakého materiálu, v jakém provedení a s jakým kamenem tentokrát náušnice či prstýnek zvolit. Samozřejmě možnosti jsou doslova neomezené, přičemž dokonce si můžete nechat vyrobit šperky na míru podle vašich představ a preferencí. V posledních letech se zvýšil zájem o šperky s ametystem, což je kámen, který se vyznačuje hned několika přednostmi.

Jakmile se řekne ametyst, spousta z vás si zřejmě představí fialový kámen, ale víte, co vůbec nabízí a jaké jsou jeho vlastnosti? Ametyst je jeden z nejoblíbenějších draných kamenů, jenž se pyšní fialovou až purpurově červenou barvou. Pod různým osvětlením mírně mění barvu, například při intenzivnějším zahřátí se mění na žlutý citrín, na slunečním světle bledne a ztrácí svou barvu.

Ametyst se vyznačuje cenovou dostupností. Perfektně se hodí na náušnice, ale také jako přívěsek. Briliantové náušnice s ametystem působí elegantně. Zvolte třeba visací zlaté náušnice, jejichž dominantou je právě ametyst a jsou doplněné ještě navíc brilianty.

Ametyst a jeho vlastnosti

Kámen ametyst je známý od pradávna, například egyptští vojáci ho brali do bitvy, aby neztratili odvahu. Mojžíš zase považoval kámen za symbol Ducha Božího a v severní Africe se používal k přivolávání deště. V křesťanství ametyst představuje drahokam čistoty.

V neposlední řadě je ametyst známý jaké kámen, jenž všechno léčí. Stejně tak se doporučuje dát dětem pod polštář, aby se jim nezdály noční můry. Stejně tak navozuje harmonii ve vztahu mezi mužem a ženou, symbolizuje upřímnost a slouží ke klidnému spánku.

Stále tedy uvažujete, s jakým kamenem šperky pořídit? Ametyst je ideální volbou po všech stránkách, nemyslíte?